Brusné pasty
Brusné a leštící pasty pro vyleštění různých materiálů. Zrnitost se obvykle udává v mikronech a čím vyšší je hodnota v mikronech, tím je pasta hrubší. Obtahování nože na kůži je možné i bez brusných past, avšak nedosáhnete tak efektivních a zaručených výsledků jako s brusnými pastami. Pastou také můžete odstranit případné nedokonalosti a po delším broušení se bude čepel hezky lesknout.
Co je to brusná pasta?
Brusná pasta je brusný nebo leštící prostředek, který můžete většinou dostat v menších blocích podobných pastelce.
Směsi a pasty zakoupíte v různých zrnitostech. Barva brusné směsi nezávisí na stupni zrnitosti, ale většinou si to udává sám výrobce.
Jak aplikovat brusnou pastu?
Brusná pasta je na dotek velmi podobná pastelce, nicméně je o něco tvrdší a méně mastná. Směs použijete stejně, jako kdybyste používali pastelku. Naneste směs na řemínek a ujistěte se, že pokrývá rovnoměrně celý řemínek.
Druhou možností je nanášení směsi za pomoci tepla. Nahřejte kůži a případně i samotnou směs. Držte řemínek asi 20 centimetrů nad zdrojem tepla, například nad plynovým sporákem. Snažte se zahřát řemínek do té míry, že jej sotva udržíte v rukou. Pokud jsou oba komponenty zahřáté, můžete je aplikovat přetřením přes řemínek. Celý řemínek pokryjte rovnoměrně. Pokud by byla směs příliš drobivá a těžko se na ramínku rozkládala, také ji před aplikací nahřejte.
Odstraňování směsi z řemene
Pokud máte v plánu pracovat se dvěma nebo více rozdílnými brusnými pastami, není nutná koupě nového nebo dodatečného řemene. Směs lze velmi jednoduše odstranit. Seberete kousek brusného papíru, který má tloušťku zrna kolem 240 gritů. Hmotu obrousíte a celý proces můžete zakončit malými krouživými pohyby. Po skončení broušení nezapomeňte kůži vyčistit.